Hjorth Elektrik er autoriseret elektriker med 30 års erfaring. Vi kører fra Frederikssund over fjorden til Kirke Hyllinge. Ring på 22 74 86 68, eller skriv til os.
Vi vender hurtigst muligt – typisk indenfor 24 timer.
Her er anmeldelser fra vores kunder på Google, hvor vi står til 5,0. Se alle anmeldelser på Google
Havde intet lys i huset. Ringede til Hjort Elektrik, som kom samme dag og fandt fejlen. God service og venlig ejer af firmaet.
God oplevelse, dejligt at få talt om elinstallationen, så resultatet blev den bedste løsning.
Super fin og hurtig installation af nyt lys i vores køkken.
Hjorth Elektrik har 30 års erfaring med el i private hjem og hos virksomheder. Vi er autoriseret elektriker, VE-godkendte og medlem af TEKNIQs garantiordning.
Kirke Hyllinge ligger ca. 22 km fra vores adresse på Vidarsvej i Frederikssund, og vi kører gerne over fjorden, når du har brug for en elektriker. På Google står vi til 5,0, og kunderne nævner især, at vi kommer hurtigt og finder fejlen.
Kontakt os via kontaktsiden eller på 22 74 86 68, så vender vi typisk tilbage inden for 24 timer.
Kirke Hyllinge er en af de fire største byer i Lejre Kommune, og kommunen er blevet populær blandt tilflyttere. Køber du hus her, er elinstallationen en af de ting, det betaler sig at kende fra starten.
Vi gennemgår installationen, finder de steder, hvor der er brug for flere stik eller en ekstra gruppe, og siger ærligt, hvad der bør laves nu, og hvad der kan vente. Så kan du planlægge indflytning og renovering uden overraskelser.
Vi kører også til nabobyerne, fx som elektriker i Skibby og elektriker i Jyllinge.
Har du fået en elinstallationsrapport med ved huskøbet, kan vi udbedre de fejl, den peger på. Det har vi gjort siden 2012. Har du ingen rapport, eller vil du have et nyere overblik, laver vi et el-eftersyn, hvor vi gennemgår:
Bagefter får du en tilstandsrapport tilsendt. Den viser, hvad der er fejl, og hvad der bare er gammelt, så du kan få arbejdet lavet i den rækkefølge, der passer dig. Læs mere om vores el-eftersyn.
Hver opgave er forskellig, så vi giver en pris, når vi ved, hvad der skal laves. Prisen afhænger blandt andet af:
Har du flere små opgaver, kan vi tage dem på samme besøg, så du kun skal holde fri én gang. Skriv til os eller ring på 22 74 86 68. Skal der mere til i et ældre hus, kan du læse om renovering af elarbejde.
Her er svar på nogle af de ting, du måske vil vide, før du kontakter os.
Ja. Kirke Hyllinge ligger ca. 22 km fra vores adresse i Frederikssund, og vi kører gerne derud. Har du flere opgaver, planlægger vi dem gerne til samme besøg.
Ring på 22 74 86 68. Vi hjælper med akutte fejl på både hverdage og i weekenden, og vi finder årsagen, så det ikke sker igen. Læs mere om akut elektriker.
Du får en tilstandsrapport, der viser fejl og mangler i husets elinstallation. Så ved du, hvad der skal laves, og vi kan også stå for at udbedre fejlene bagefter.
Vi ser først på, om tavlen og stikledningen kan klare opladningen. Er der ikke plads, foreslår vi, hvad der skal ændres, så ladestanderen kan monteres sikkert.
Ja. Vi er autoriseret elektriker, VE-godkendte og medlem af TEKNIQs garantiordning, så arbejdet bliver lavet efter reglerne, og der er en garantiordning bag.
Vi har base i Frederikssund og kører blandt andet også til Jægerspris, Skibby og Slangerup. Se fx vores side om elektriker i Slangerup.
Udfyld formularen eller ring på 22 74 86 68, og fortæl kort, hvad du har brug for hjælp til. Vi vender typisk tilbage inden for 24 timer med et svar.
Vi vender hurtigst muligt – typisk indenfor 24 timer.
Indhent et tilbud